Címkék

2013. február 28., csütörtök

Játék


lassan elveszik
szememben az arcod
kutatom fülemben
az utolsó hangod

emlékszem
pillanatmorzsák
kergetőznek
szemed színe
mosolyod íve
egy érintés az államon
borosta az arcodon
egy mozdulat csak
ahogy intesz
egy köszöntést
vagy búcsút
ma már mindegy
egy utolsó ölelés
néhány könnycsepp
lassan elveszítlek

félek
magam maradok
az idő könnyű
játékszerének

2013. február 25., hétfő

Porszemek




Az életet nem a nagy dolgok határozzák meg, hanem azok a mindennapi, parányi porszemek, amikről nem is gondolnánk, hogy ilyen nagy jelentőséggel bírnak. A pillanatok, amik elraktározódnak valahova nagyon mélyre, a tudat legmélyére, hogy aztán valami aprócska dolog a felszínre hozza őket. Egy utazás, egy mosoly, egy elsuhanó autó, egy mozdulat, egy hang, valami, ami látszólag nem is fontos, mégis jelentőséggel bír. Időnként csodálkozva megállunk, mintha ez, vagy az a dolog egyszer, valamikor nagyon régen éppen ugyanígy megtörtént volna már velünk. Ismerjük már a következő lépést is, tudjuk, mi fog történni, szinte látjuk, hogy leesik a csésze, kiborul a tej, kicsúszik a lábunk alól a talaj. Kicsit csodálkozunk még, de hamar lépünk. Lépünk tovább, a következő pillanat felé, mert a pillanatok nem állnak meg, folyton mozgásban vannak, peregnek, forognak, sietnek, szaladnak. Sietnek, mert egy egész élet múlik rajtuk.

2013. február 21., csütörtök

Nem félsz?


- Nem félsz? - kérdezted váratlanul.

Én persze úgy tettem, mint aki nem tudja, mire gondolsz, és ártatlan mosollyal az arcomon megkérdeztem:
- Mitől kellene félnem? - Tudtam, persze, hogy tudtam, hogy nem igazán hiszel ezekben a virtuális kapcsolatokban. Tudtam, mi a véleményed, mégis visszakérdeztem. Nem is maradtál adós a válasszal.
- Nem félsz, hogy ezek a netes kapcsolatok elvesznek valamit az életedből? Nem félsz, hogy a valós kapcsolataid rovására mennek?

2013. február 20., szerda

Kávé reggel


- Kávé, reggel?
- Naná, hatkor! – hallom a saját hangom, aztán teszek még egy tétova mozdulatot, de indulni kell. Pedig, hogy maradnék még!
Mellettem elsuhan a város őrült kuszasága. Nem figyelek. Ki sem nagyon nézek a villamos ablakán.
Aztán már a vonaton ülök. Feszélyez ez a sötétség. Mint egy kísértetvonat. Csönd és sötét. Hárman ülünk a fülkében. Velem szemben két férfi. Látszólag őket sem köti össze semmi. Nincs semmi kapaszkodó, nincsenek kötelek. A hangos szuszogás még kínzóbbá teszi az ürességet. Nem merek elaludni. A vonat csak egy állomáson áll meg.

2013. február 19., kedd

Nagyapa


 Az a parányi kis pont egyre nagyobb lett, egyre csak közeledett, aztán már jól ki lehetett venni nagyapa alakját. Mindannyian őt néztük. Az egész család. Sehogy sem értettük a nyugalmat, ami benne volt a járásában, a szeme huncutságában és minden mozdulatában.

2013. február 17., vasárnap

Előbb van a bukás...


Sűrű csend ereszkedett rájuk. Valahogy nem jöttek a szavak, talán nem is lett volna értelme a beszédnek. Egyikük sem tudott mit mondani. Mindenen túl voltak már. Elhangzottak üres ígéretek, vad tagadások, dühödt veszekedések, sírások, üvöltözések, könyörgések, és most itt a némaság. Csak nézték egymást ők négyen. A férfi és a két gyerek az egyik oldalon, egymásba kapaszkodva, mintha minden erejük a másikban lenne, és velük szemben a nő védtelenül, elárvultan, szemében bizonytalanság. Végre a férfi megszólalt:
- Tudom, hogy nehéz lesz, de tudnod kell, hogy mi hazavárunk! – azzal kézen fogta a két gyereket, és lassan kilépett az ajtón.
A nő hosszasan nézett utánuk, elmorzsolt egy könnycseppet, aztán belépett a másik ajtón.

2013. február 15., péntek

Peronon



„… gyorsvonat azonnal indul. Kérjük, fejezzék be a felszállást.”

 A peronra még együtt érkeztünk, szerelmesen, kéz a kézben. A szemünk beszélt csak, nem is kellettek szavak, anélkül is tudtuk mindketten. Összetartozunk.

2013. február 13., szerda

Cím nélkül


Szeretnék verset írni.
Szaporodnának a sorok
Valami rend szerint
Kurtán, furcsán,
Dallamosan rímelve,
Vagy épp rím nélkül
Összeállva, mint
Valami csoda.
Magam teremtette.

2013. február 12., kedd

Csak oda



- Kiújult? – kérdezte alig hallhatóan a nő, miközben a fel-felbuggyanó sírással küzdött. A kórházba jövet felkészült ugyan mindenre, legalább is azt hitte, de most mégis minden olyan valóságos. Rémesen valóságos. Az orvos arcán sem látott semmi bíztatót.
- Sajnos nem. – hallotta valahonnan, nagyon messziről a választ, de volt valami rettenetesen idegesítő is abban a két szóban. Nem értette, miért nem tud örülni neki. Micsoda marhaság! Miért nem érzi azt a boldogságot, mint eddig mindig, amikor negatívok lettek a leletei. Öregszem, gondolta magában. Rettenetesen öregszem.

2013. február 11., hétfő

Nem vagyok normális


gőzkalapáccsal zúzod szét
ami kedves nekem
én meg csak nézem
a semmit markolom

hagyom hogy
ujjanként fejtsd le
simító kezem
anyám arcáról


nem vagyok normális

2013. február 6., szerda

Hétköznapi téma





Olyan jó lenne megírni a hétköznapi ember történetét.
Tudod, amelyik csak éli az életét a mai mindennapokban.
A férfiét például, aki két helyen dolgozik, hogy el tudja tartani a családját. Este aztán a tévé előtt ülve elalszik a Doktorhauson, egy doboz olcsó sörrel a kezében. Nyaralni a szőlőbe jár kapálni, meg permetezni, mert legalább tudja, hogy mit eszik a család a vasárnapi asztalnál.
Vagy a nőét, aki hajnalban kel. Elsőként adja be a gyereket az óvoda kapuján, aztán siet, mert a késést nem tűrik a munkahelyén.

2013. február 5., kedd

Ideje van mindennek


Olvasom hajnalban az újságot, (mert ideje volt felkelni hajnalok hajnalán) azonnal középen, mert ugye a politika nem igazán érdekel, a halálozási rovattal meg mégsem kezdhetem. Szóval olvasom, hogy mindennek ideje van, és mindent a maga idejében kell elvégezni, hogy boldog emberek lehessünk. OK. Lássuk, mi mindent kell időben elvégezni, a maga idejében. Kezdjük azonnal a felkeléssel. Nekem ez a reggel öt óra nem tűnik igazán a megfelelő időnek, de lelke rajta, megteszem a haza és az Otthon érdekében. Írja még azt is, hogy kilenc előtt semmiképp ne induljunk útnak. Na, itt azért már vannak fenntartásaim a cikkíró elmeállapotával kapcsolatban, mert mutasson itt, Magyarországon egy munkahelyet, ahol a munkaidő (nem délutános és nem éjszakás műszak) tíz körül kezdődik! Mert ugye, ha kilenckor indulok otthonról, akkor azt a fránya munkahelyet el is kell érni. Azt is írja, hogy az étkezéseknek is ideje van, és meg kell adni a módját terített asztal és miegyebek formájában. Most magam elé képzelem a futtában bekapott szendvicsemet, vagy éppen az elfelejtettem ebédelni verziót és nevethetnékem támad. Kinek írták ezt a cikket, és hol? A legfontosabbat nem is írtam! Azt is írja, hogy a boldogsághoz elengedhetetlen egy pohárnyi vörösbor lefekvés előtt. Na, erre azt mondtam, nem is olyan rossz ez a cikk. Főleg, hogy a mosás, vasalás, takarítás, főzés, mosogatás idejéről egy szót sem ejtett. Azt hiszem holnap hajnalban mégiscsak a halálozási rovattal kezdek.